Aktuell Motorsport

Publik | Medlemmar | Kalender | Bilder | Resultat & Arkiv
Medlemmar

På gång
29/2 Årsmöte
14/3 Fotovisning
21-22/3 Racingskola
16/4 Träningsdag Bil

Till kalendern Hela kalendern »

Webmaster

Läs mer om Hyllinge MS miljöarbete

Mediabevakning
Hyllinge MS

Aktuell Motorsport

Elander IT Webbhotell



Svensk Racing

Kontaktpersoner
Vem skall jag kontakta i olika frågor? Här hittar du förhoppningsvis den kontaktperson du letar efter inom Hyllinge Motorsällskap.



Kontaktpersoner
Nya medlemmar
Adressändringar
Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 medlemsregister@hyllingems.se
Licensfrågor Bil Claes-Göran Elofsson 0703-29 13 31
claes.elofsson@telia.com
Licensfrågor MC Styrelsen 0418-806 19
styrelsen @hyllingems.se
Press & Media Tyrone Haraldsson 0456-542 10
ordforande@hyllingems.se
Räddning Paul Jönsson 0705-92 40 30
brand@hyllingems.se
Ambulans / Sjukvård Göran Claesson
Leif Molin
Olle Liljekvist
0705-11 68 22
0706-39 11 61
0733-54 18 82
sjukvard@hyllingems.se
Banfunktionärer Kent Bengtsson 0709-80 63 55
banfunk@hyllingems.se
Hemsidesansvarig Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 webmaster@hyllingems.se

Sportgrenskoordinatorer
Banracing Tyrone Haraldsson 0456-542 10 banracing@hyllingems.se
Rally Per-Henrik Ekholm 0418-802 05 rally@hyllingems.se
Rallycross Styrelsen 0418-806 19 rallycross@hyllingems.se
Roadracing Styrelsen 0418-806 19 roadracing@hyllingems.se

Styrelsestyrelsen@hyllingems.se
Ordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 ordforande@hyllingems.se
V. Ordförande Anders Bohman 0709-41 42 59 anders.bohman@unisport.com
Sekreterare Bengt Johansson 0733-42 92 24 sekreterare@hyllingems.se
Ledamot Bruno Friberg 0705-20 60 47 br.friberg@telia.com
Ledamot Johan Adolfsson 0723-94 53 67 adolfsson71@gmail.com
Ledamot Mikael Karlsson 0735-30 75 81 ambulansmolle@hotmail.com
Ledamot Andreas Andersson 0762-43 90 96 andreas@anderssonmotorsport.nu
1:e suppleant Martin Fredriksson 0706-50 35 45 martin.fredriksson@betongindustri.se
2:e suppleant Jane Rosdahl 0706-99 88 58 cowgirl67_@hotmail.com
3:e suppleant Jörgen Olsson 0702-61 09 21 kvidinge@telia.com
Kassör Irene Eriksdotter 0706-68 50 99 kassor1@hyllingems.se
Kassör Olle Liljekvist 0733-54 18 82 kassor2@hyllingems.se

Hedersordförande
Hedersordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 hedersordforande@hyllingems.se

Revisorerrevisorer@hyllingems.se
Revisor Lennart Hoffert 0705-40 57 39 lennart.hoffert@gmail.com

Valberedningvalberedningen@hyllingems.se
Vi i valberedningen vill gärna höra dina synpunkter. Hör av dig till någon av oss. All information behandlas konfidentiellt.
Ordförande Kent Bengtsson 0709-80 63 55 kent.ar.bengtsson@gmail.com
Ledamot Gunilla Haraldsson 0456-542 10
Ledamot Mikael Karlstedt 0709-54 55 65 m.karlstedt@comhem.se


Officiell adress
Hyllinge Motorsällskap
Box 50
268 05 KÅGERÖD
Tel: 0418-806 19
E-post: info@hyllingems.se

Org.nr. 844000-2551

Bankgiro: 863-1103
BIC/SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE8880000831390741398242

Medlemsavgifter
Bankgiro: 471-6791


© Copyright 2001-2020, Hyllinge MS - Hyllinge Motorsällskap. http://www.hyllingems.se
Senast uppdaterat 2011-02-25 av Jörgen Olsson
87338 besökare sedan 2001-05-14

Nyheter Medlemmar
2020-02-15
Lördagen den 14 mars Ny!

Funktionärsutbildning RACING Ny!

2020-02-02
Jamina möter Lennart Bengtsson

2020-01-27
Racingskola 21-22 mars

2020-01-11
Kallelse och inbjudan till Årsmöte

 Fler nyheter »
Veckans jubilarer
Filip Svensson,
Trelleborg (30)

Grattis!

Nya medlemmar
2020-02-18
Jakob Helgesson
Lukas Helgesson

2020-02-17
Daniel Eriksson

2020-02-12
Johan Pålsson

2020-02-10
Hilding Nilsson

2020-02-06
Zack Nilsson
Anton Carlberg Nimåker
Anton Carlson
Simon Christiansen
David Custura
Lukas Eklund
Anton Held
Lukas Januska
Samuel Johansson
Gustav Nilsson
Linus Persson
Simon Persson
Zackarias Pettersson
Sindre Thonrud
Alvin Wahlén
Shadi Ramdaneh
Brage Lohman Ranheim

2020-02-05
Tobias Karlsson

2020-02-04
Kristina Bohman

Välkomna!