Aktuell Motorsport

Publik | Medlemmar | Kalender | Bilder | Resultat & Arkiv
Publik

På gång

Webmaster

Läs mer om Hyllinge MS miljöarbete

Mediabevakning
Hyllinge MS

Aktuell Motorsport

Elander IT Webbhotell

Ring Knutstorp

Svensk Racing

Kontaktpersoner
Vem skall jag kontakta i olika frågor? Här hittar du förhoppningsvis den kontaktperson du letar efter inom Hyllinge Motorsällskap.



Kontaktpersoner
Nya medlemmar
Adressändringar
Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 medlemsregister@hyllingems.se
Licensfrågor Bil Claes-Göran Elofsson 040-46 15 57
claes.elofsson@telia.com
Licensfrågor MC Kicki Szabo 0700-19 74 21
licensmc@hyllingems.se
Press & Media Tyrone Haraldsson 0456-542 10
ordforande@hyllingems.se
Räddning Krister Persson
Viktor Ranggren
0708-44 12 86
0738-00 04 26
brand@hyllingems.se
Ambulans / Sjukvård Mikael Karlsson 0736-85 65 14 sjukvard@hyllingems.se
Banfunktionärer Kent Bengtsson 0709-80 63 55
banfunk@hyllingems.se
Hemsidesansvarig Jörgen Olsson 0702- 61 09 21 webmaster@hyllingems.se

Sportgrenskoordinatorer
Banracing Tyrone Haraldsson 0456-542 10 banracing@hyllingems.se
Rally Per-Henrik Ekholm 0418-802 05 rally@hyllingems.se
Rallycross Martin Cruce 042-20 56 68
0705-61 70 05
rallycross@hyllingems.se
Roadracing Kicki Szabo 0700-19 74 21 roadracing@hyllingems.se

Styrelsestyrelsen@hyllingems.se
Ordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 ordforande@hyllingems.se
V. Ordförande Per-Henrik Ekholm 0418-802 05 per-henrik.ekholm@telia.com
Sekreterare Bengt Johansson 0733-42 92 24 sekreterare@hyllingems.se
Ledamot Bruno Friberg 0705-20 60 47 br.friberg@telia.com
Ledamot Magnus Berg 0733-92 97 09 magnus.berg@telia.com
Ledamot Mikael Karlsson 0736-85 65 14 ambulansmolle@hotmail.com
Ledamot Kent Bengtsson 0709-80 63 55 kent.ar.bengtsson@gmail.com
1:e suppleant Martin Fredriksson 0706-50 35 45 martin.fredriksson@betongindustri.se
2:e suppleant Jane Rosdahl 0768-08 04 66 cowgirl67_@hotmail.com
3:e suppleant
Kassör Irene Eriksdotter 0706-68 50 99 kassor1@hyllingems.se
Kassör Olle Liljekvist 0733-54 18 82 kassor2@hyllingems.se

Hedersordförande
Hedersordförande Tyrone Haraldsson 0456-542 10 hedersordforande@hyllingems.se

Revisorerrevisorer@hyllingems.se
Revisor Lennart Hoffert 0431-43 08 79 lennart.hoffert@lr-revision.se

Valberedningvalberedningen@hyllingems.se
Vi i valberedningen vill gärna höra dina synpunkter. Hör av dig till någon av oss. All information behandlas konfidentiellt.
Ordförande Gunilla Haraldsson 0456-542 10
Ledamot Mikael Karlstedt 0709-54 55 65 m.karlstedt@glocalnet.net
Ledamot Jörgen Olsson 0702-61 09 21 kvidinge@telia.com


Officiell adress
Hyllinge Motorsällskap
Box 50
268 05 KÅGERÖD
Tel: 0418-806 19
E-post: info@hyllingems.se

Org.nr. 844000-2551

Bankgiro: 863-1103
BIC/SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE8880000831390741398242

Medlemsavgifter
Bankgiro: 471-6791


© Copyright 2001-2017, Hyllinge MS - Hyllinge Motorsällskap. http://www.hyllingems.se
Senast uppdaterat 2011-02-25 av Jörgen Olsson
75244 besökare sedan 2001-05-14

Nyheter Publik
2017-11-01
Klubben behöver lotterivinster till luciamötet 9 decmber

2017-10-31
Kallelse och inbjudan till luciamöte

2017-10-29
En klassiker har körts och detta av vår egen Martin Cruce.

 Fler nyheter »